9 Ekim 2011 Pazar

Heyecanlı ve ısrarcı dostum


Bir şey anlatıyor. Belli ki onu heyecanlandıran bir şey. Ama bana onun gördüğü kadar önemli gelmiyor. Doğal olarak da umursamıyorum o anlattığı şeyi. 


Anlamadığımı düşünüp tekrar anlatıyor. "Ne anlatmak istediğini anlıyorum ama bence büyütülecek bir şey değil" ya da "Benim ilgimi çekmiyor" dersen bu kez ukala oluyorsun.


Mesela deliler gibi sevdiğim kitaplar var, günde 10 saat aralıksız dinleyebileceğim şarkılar, tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağım filmler... Ama benim onları bu kadar sevmem senin de sevmen gerektiği anlamına gelmez. Benim gördüğüm şeyi görmeyebilirsin onlarda ya da benim için önemli olan o şey senin için önemsizdir vs. Bir sürü olasılık var böyle.


İşte aynı şekilde seni o çok heyecanlandıran olay benim için hiçbir şey ifade etmez. Senin tekrar tekrar anlatman da bir şey değiştirmez. Mesele ne olduğunu anlamamak değil, mesele başka.


Bir de yetmezmiş gibi ben ısrar edildiğinde fazla sinirlenip duymak istemeyeceğin şeyler söyleyebilen bir insanım. Herkesin sinirlendiği şeyler vardır ya hani, benimki de bu işte. 


Yapma şunu, yalvarırım yapma.


(Sanki 1 kişiymiş gibi yazdım ama o kadar çok var ki bunlardan.)

1 kişi de demiş ki:

t.u.b.a dedi ki...

heyecanla anlattıkları şeylere karşı taraftan tepki bulamayınca sinirlenip ''yaaa ama sen niye beni dinlemiyorsun?'' ya da ''benle ilgilensene azıcık yaaaaa! :( bak bu böyle güzel, şu şöyle özel; geçende şuraya gittim öyle fantastik ..... '' gibisinden çıkışanları da vardır bunların. olayda son noktadır, zirvedir.

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?