7 Şubat 2012 Salı

Diyeceğim şudur ki

İnsanların istekleri değişir. Değişmemesine imkan var mı?


Dün nefret ettiğim bir şey bugün çok istediğim bir şeye dönebilir. 1 günde olmadıysa da gördük bunun olduğunu zaman içinde. (1,5 günde anlamıştım 2. diplomayı boşuna aldığımı mesela.)


"İstediklerim değişti" de. "O zaman istemiyordum ama artık istiyorum" de. Ama ne olur bana gelip "Ben zaten hep bunu istemiştim" deme. Az zaman geçirdiğin biri buna inanabilir belki ama geçmişte neler istediğini bilecek kadar tanıyorum seni... Ayrıca söylediğiniz en gereksiz şeyleri bile unutmadığımı en az benim kadar iyi biliyorsunuz.


Bazen insanlardan fena halde bıkıyorum.


En çok bıktığım kişi elbette benim ama bunda bir artma/azalma yok, her daim sabit. Diğerlerine karşı hissettiklerim olumsuz yönde değişince üzülüyorum. Sonra o da geçiyor...


(Bazen bunların sadece kafamın içinde kalması canımı sıkıyor. Kişilerin yüzlerine bunun farkında olduğumu söylemek onları sıkıntılı bir duruma sokuyor. Mutluymuş gibi davrandıkları küçük oyunlarına herkes inansın istiyorlar hani... Başka birileriyle konuşmayaysa hiç gerek yok. Böyle zamanlar için iyi ki blog var.)

2 kişi de demiş ki:

Dayatılanla Yaşamak dedi ki...

değişmiyor olabilmesi olası değil eğer henüz ölmemişse.. sonrası meçhulum.. işte bu yüzden önyargılar da yanlış ya..

Selin dedi ki...

Bir tür acizlik gibi algılıyorlar değişmeyi. Fikirleri değişmeyenler yalnızca deliler ve ölülerken (kim söylemişti unuttum) birileri neden fikirlerinin değiştiğinin fark edilmesinden utanç duyuyor anlayamıyorum.

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?