28 Temmuz 2012 Cumartesi

Kısacık-29

* Çok kısa olacak. Gerçekten.


* Bak bakalım yan sütuna Hobbit'in vizyona girmesine ne kadar kalmış.


* Yolda karşılaştığım insanlardan hangilerinin elini sıkmalı hangilerini öpmeliyim karar veremiyorum. Ben birini yapmak isterken o diğerinde karar kılmışsa sonuç hoş olmayabiliyor.


* Sarılmamız gereken insanlar konusunda sıkıntı yok ama. En çok sevdiklerim de onlar hem. Canlarım.


* Silmarillion filmi haberine temkinli yaklaşıyorum. Doğruluğu kesinleşince sokaklarda bağırarak koşabilirim ama her ihtimale karşı şimdilik sakin şekilde  bekliyorum.


* Hobbit'i kaç yıl beklediğimizi de ayrıca hatırlatmak isterim.


* Tolkien'ın yazmadığı bir dünyada yaşamayı hayal edemiyorum. Düşünsene etrafındaki manyakların yorumları yüzünden yazarlığa hiç bulaşmasaymış mesela. Korkunç.


* Rüyada yediklerimiz orucumuzu bozuyor olsaydı bu yılki oruç sayım şu an sıfır olurdu. Her rüya ayrı bir ziyafet olur mu be kardeşim?!


* Normalde insanlar rüyalarında okuyamazlarmış. (Beynin işleyişiyle ilgili bir durum.) Ben birkaç yıldır rüyamda gördüğüm her yazıyı okuyabiliyorum. Ama bana asıl tuhaf gelen şey yediğim şeylerin tadını alabiliyor oluşum. (Belki öyle sanıyorumdur.) Eğer bu durum tuhafsa tırsmaya başlayayım yavaş yavaş.


* Bu okuyabilme olayı rüya gördüğümü fark edip kendi kendimi uyandırabilme işine ilk başladığım zamandan beri var bu arada. Bağlantılı mıdır bilmem.


* Sıcak beni çok mutsuz ediyor. Hatta şu ara mutsuz olmamın tek sebebi bu. Kolumu kımıldatacak halim yok. İşte bu yüzden yaz mevsiminden nefret ediyorum.


* Tarihi ve turistik yerleri etrafa doğru dürüst hiç bakmadan sadece facebook'ta paylaşmalık fotoğraf çekme amacıyla dolaşan insanlar var.


* "X'e gittim ama pek bir şey görmedim. Yine de 1500 tane fotoğrafım var orada." Aferin!


* Geçmiş konusunda takıntılı olduğum için abartıyor olabilirim belki ama yüzlerce yıl önce koca koca medeniyetler geçmiş oralardan. Görülecek onca şey varken facebook fotoğrafı amaçlı dolaşmak fazla sığlık olmuyor mu?


* Etrafta gördüklerinizin fotoğrafını elbette çekersiniz, bahsettiğim o değil. Oralarda kendinizin yüzlerce fotoğrafını çekmekten bahsediyorum. Eskiden fotoğrafçılarda çekilen manzaralı fotoğraflar hesabı. Arkada 2 direk, bir batan güneş, önde kocaman siz.


* Günlerdir elime kitap alamıyorum. Birinin nazarı değmiş olabilir. Olmayabilir de.


* Film izliyorum onun yerine. Günde 3 tane. Sabah-öğle-akşam.


* Çok şahane insanlar var bu dünyada. Tanısanız seversiniz ama tanımayın, bana kalsın onlar.  

9 kişi de demiş ki:

Finduilas dedi ki...

Silmarillion filmi haberi yalan çıktı. :(

Comic-con'da Peter Jackson'a sormuşlar o da şöyle cevap vermiş ; (13:20'den sonra)

http://www.youtube.com/watch?v=6N9fDM5TEUc&feature=youtu.be&t=13m20s

cips yiyemeyen kız dedi ki...

Rüyanda farkında olmadan astral seyahat yapıyor oluşundan tırstım bir an okuyunca, bence bunu bir araştır.

O facebooka fotoğraf koymak için gezme olayına bende kılım, beni gönderin öyle tarihi yerlere oranın tarihini hayran olurken fotoğrafı bile unuturum yahu.

Sam dedi ki...

findu hayallerimi yerle bir ettin ya.

Arman dedi ki...

Hobbit'in 2 filmden 3'e çıkarılmasını nasıl karşılıyosun?

Selin dedi ki...

@Findu

Sam ile tamamen aynı fikirdeyim :( Neden yaptın bunu bize Findu, neden yaptın bunu Peter Jackson :((

Selin dedi ki...

@CYK

Korkuttun beni şimdi :D O tür işler kendi kendine olmuyordur adamlar o kadar sene uğraştıklarına göre diye düşünüyorum ama bir yandan da merak ediyorum. Araştırmam şart.

Selin dedi ki...

@Arman

2 film beklerken 3 film olmasına çok sevindim. Bir de LOTR serisinde 3'er saate sığdırmak için kesilen onca sahneyi düşünürsek böyle olması daha iyi bence. Süre yüzünden filmin kırpılmasını istemem :)

Arman dedi ki...

Gandalf'lık gibi olmasın ama, 3 filme çıkarılmasının ardında "ticari kaygı" olduğunu düşünmüyo musun? Evet LotR, extended versiyonları dahil beni de kesmemişti ama sonuçta 3 kitaplık, 3 KALIN kitaplık bi eserdi. Hobbit, Dol Guldur ilave edilmiş haliyle bile -belki birer buçuk saatlik- 3 film için fazla kısa değil mi?

Selin dedi ki...

Sonuç hayranları mutlu edecek bir şey olacaksa ne kaygıyla yaptıklarını açıkçası umursamam :)

Peter Jackson eski röportajlarından hatırladığım ve gözlemlediğim kadarıyla Tolkien uyarlamalarını yaparken hayran kimliğini ön planda tutuyor. O yüzden de hayal kırıklığına uğratmayacağına inanıyorum.

Öyküyü normalde kitapta olmayan karakterler de ekleyerek genişlettiğini göz önünde tutunca uzun olması mantıklı geliyor. Ha 3 film olacak kadar uzun olması ne derece mümkün bilmiyorum tabi. Koca bir hayal kırıklığı ile de karşılaşabiliriz. Ama ben şimdilik karamsar değilim. Bekleyelim :)

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?