29 Ağustos 2012 Çarşamba

Bir kez daha "İyi ki doğdun Serkan"

29 Ağustos bu blog için "Serkan'ın doğum gününü kutlama şenlikleri" anlamına geliyor, 5. seneye geldiğimiz için başına "geleneksel" sıfatını da yazmamız mümkün.

Evet, işte bugün bu hayatta tanıdığım en düzgün insanlardan birinin, en çok sevdiğim insanlardan birinin ve sahip olduğum en şahane dostlardan birinin doğum günü. İşin en güzel tarafı hepsinin tek bir adam olması!

Her doğum gününde kendisine hatırlatacağıma söz verdiğim şeyler varmış. Sanırım kendileri şunlar:

1- Erkek kardeşim olmadığı için bir gün çocuğum olursa dayısı olmayacak. Ama aslında olacak. Bu görev bildiğin üzere senin.

2- Üstünden kaç yıl geçtiğini hatırlayamadığım o Taksim gecesini hatırlatacakmışım. Galiba "İstiklal'in delisi" denmeyi en çok o gece hak etmiştik hepimiz. Yapı Kredi'nin önü, "İçimi kemiriyor, bir uyurken mutluyum..." diye başlayan bir şiir, kendini çok mutsuz sanan ve aslında ne kadar mutlu olduğunu fark etmeyen insanlar... Bak şimdi hatırlarken nasıl da gülümsüyorum! 

Başka ne hatırlatacaktım unuttum şimdi :) O döneme dair her şey hafızamda silikleşmeye başladı aslına bakarsan. Yalnız o geceden 3 dost var aklımda, yerine başkalarını koyamadığım... Böyle güzel.

Yaşlı ve sevimsiz ihtiyarlar olacağız biz demiştim. O fikrim hâlâ sabit. O günler geldiğinde belki elimizde bastonlarla filan yürürüz gençlerin arasında, sağa-sola laf atar sinir bozarız. Gençken ne kadar sinir bozucu olduğumuzu düşününce ilerisinden korkuyorum :)

Seni en son gördüğüm gün mutlu bir gündü, bugün daha da mutlusundur umarım. Hatta her gün biraz daha fazlası olsa ya keşke... Sevgili dostumun mutlu olduğunu bilmek benim için de mutluluk demek :)

Seneye bugün, bu yazının altıncısını yazarken bir yerlerde askerlik yapıyor olma ihtimalini hatırlayınca tıkandım evet, gerisini getiremeyişim tam olarak o yüzden şu an. Uzak bir yere gitme yau!

Senelerce her doğum günümüzde dinlediğimiz o şarkı var ya hani, işte o şarkıda "ben iyiyim" dedikten sonra nokta koyabiliyorsak -ki koyabiliyoruz- biz iyiyiz, şahaneyiz demektir be! Hayat güzel vs.

Hayat bir sürü yönden canımı sıktı geride bıraktığım 26 sene boyunca. Belki en çok can sıkan taraflarından biri de arkadaşlarım oldu. Ama hayatın bana sunduğu en büyük lütuflar arasında yine birkaç dostum var. (Hayata kızsam mı yoksa onu sevsem mi bilemiyorum şu noktada) Bu dostlardan biri de bugün doğum günü olan adam, muhtemelen bu saate kadar benden ses çıkmayınca unutulduğunu sanan adam :)

Allah aşkına, öyle bir şeyin olma ihtimali var mı hajım :)

Hayatının geri kalan her gününde mutlu ol, her gün biraz daha fazla hatta! Hep yakınımda bir yerlerde ol bir de... İyi ki doğmuşsun, iyi ki kesişmiş yollarımız zamanın birinde ve o zamandan bana kalan en değerli şey olmuşsun.

İyi ki varmışsın elbette.

Doğum günün kutlu olsun!

Bir de tatilini biraz daha uzatmanı tavsiye ederim, buralar çok sıcak :)


"Geleneksel" dedik ya, geçmişte de böyle şeyler olmuştu işte:

2011: http://slnnn.blogspot.com/2011/08/iyi-ki-dogdun-serkan.html
2010: http://slnnn.blogspot.com/2010/08/iyi-ki-dogmus-serkan.html
2009: http://slnnn.blogspot.com/2009/08/22-sene-once-bugun.html
2008: http://slnnn.blogspot.com/2008/08/iyi-ki-doooooduuuuuun-srknnnnnnnn.html

1 kişi de demiş ki:

srknsngn dedi ki...

öncelikle unutulduğunu sanmak mevzusundan başlamak gerekirse rahatlıkla söyleyebilirim ki hiç öyle bir durum olabileceği aklımdan geçmedi.sadece başına bir iş gelmiş olmasından korktum o kadar :) Bu gelenekselleşen ama bir o kadar da heyecanını yitirmeyen yazılara epey alıştım ben.
itiraf etmek gerekir ki yaşlanıyoruz ve bazı detaylar kafamızdan teker teker siliniyor bundan mütevellit şu yukarıda saydığın hatıralar ve verilmiş sözleri her sene tekrarlamakta fayda görüyorum.
hayatıma dönüp baktığımda iyi ki yapmışım dediğim çok fazla şeyim yoktur ama olanların da çoğunun içinde sen vardın ve umarım var olacaksın.
umarım hayat bizi daha sık bir araya getirir ama getirmese bile senin oralarda bir yerlerde olman bile bana yeter.
her şey için teşekkürler.

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?