7 Aralık 2012 Cuma

Kısacık-34


* Kar yağsa da yürüsek böyle... Öyle soğuk ki yağsa yadırgamayız.

* Bu ara en çok Ewan McGregor'u seviyorum. Öyle seviyorum ki önünü alamıyoruz.

* Blogun ismini bir kez daha değiştirme zamanı geldi ama tembellik ediyorum. Çok hem de.

* Özlemek dediğinizde aklıma üniversitedeki bazı arkadaşlarım ve bazı zamanlarımız geliyor. Okulumun kendisi geliyor. (öğrencisi olmayı hayal ettiğim tek üniversiteydi, oldu. Şimdi girdiğim yolun devamını orada hayal etsem, yine olur mu?) 3. şey ise House. Evet bizim Dr Gregory House. Özlemek bu 3 şey benim için bu ara. 

* Hobbit'i beklemeye öyle alıştım ki bekleyiş bitince ne olacak düşünemiyorum.

* Şimdiye kadar hiç Eddie Vedder dinlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz, söylemedi demeyin.

* Elimde sürekli "Rock Ozanları" isimli kitapla dolaşıyorum 2 gündür. Ozanlarımız Leonard Cohen ve Patti Smith. Dönüp dönüp bir daha okuyorum yazdıklarını. Kitabın en başında biyografileri var. Patti Smith'inkini okurken şu cümlede durdum: "1989'da Robert Mapplethorpe öldü." İçim acıdı. Ben varlığından haberdar olduğumda zaten çoktan ölmüştü Robert Mapplethorpe. Ama aklıma Çoluk Çocuk geldi, Patti Smith'in onu anlattığı bölümler... Onları düşündüm, bir kez daha üzüldüm. "İyi kitap" bu mudur? O kadar zaman sonra bambaşka bir yerde küçük bir iz gördüğünde yeni okumuşsun ve aslında hiç bitirmemişsin hissi normal mi? Böyle daha çok kitap olsa olmaz mı?

* Bazen bazı şeyleri ne kadar sevdiğimi daha iyi anlamak için o şeyleri başkalarına anlatırken kullandığım sözcüklere bakıyorum. Hatta bazen sırf bunun için anlatıyorum.

* "Bu kadar zaman kendine eziyet çektirip
sonra anlıyorsun her şey normal..."
(Melis Danişmend)


* "Şimdi bir senin yanında iyi oluyorum
Başka hiçbir yerde değil
Bu korkutuyor beni,
Hem mutlu ediyor..."
(Turgut Uyar)


* "You go your own way
I'll go your way too."
(Leonard Cohen)


* "Beni üzenler ölmesin ama sürünsünler karanlık zindanlarda." :)
(Bu da Melis Danişmend.)


* Facebook'taki çift hesapları yüzünden paranoyak olduk.
Sorular, sorular, sorular...

"Acaba hangisiyle konuşuyorum?"
"Bu fotoğrafı biri paylaştı, diğeri yorum mu yapıyor, yoksa biz nasılsa böyle düşünürüz diye kendisi mi paylaşıp yorumluyor?"
"Bugün doğum günü ama hangisinin doğum günü, tanışma ya da evlilik yıl dönümleri olabilir mi?"

* "Dinlemeden sevdiğim şarkılar, tanımadan sevdiğim kadınlar, görmeden sevdiğim şehirler. İnsan sevmeye görsün. Tanımak bahanedir." (Cenk Taner ya da Kaptan!)

* Tuhaf sözcükleri seviyorum, yazımı zor olanları... Söyleyince karşıdakinin kafasını karıştıranları. Sözcükler pek güzel şeyler.

* Selin bunları yazarken şunları dinledi: Pink Floyd-Brain Damage ve Eclipse, Pearl Jam-Alive, Melis Danişmend-Her şey normal, Patti Smith-Paths that cross, Cenk Taner-İyidir iyi ve Kesmeşeker-Atlar dönmedi.

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?