24 Haziran 2012 Pazar

Sen neymişsin be abi!

Sinir olduğum bir duruma dair uzuuuun bir yazı yazmıştım ama şimdilik yayınlamaktan vazgeçtim. Çünkü yazmak hatırlatmaya yarıyor. Hatırlayıp tekrar tekrar sinirlenen yine ben oluyorum.

Onun yerine duruma "cuk" diye oturan bir şarkı dinleyelim MFÖ'den.


Peki peki anladık
Her şeyden sen anlarsın
Peki peki anladık
Her şeyi sen bilirsin

En güzel grubu sen kurdun
En güzel ritmi sen buldun
En iyi dalgıç sensin
En güzel filmi sen çektin

Peki peki anladık
En güzel sen bakarsın
Peki peki anladık
En güzel sen ağlarsın

İlk önce sen başlattın
En önce sen yavaşlattın
En uzağa sen gittin
En çabuk da sen döndün

Peki peki anladık
Sen neymişsin be abi!

Peki peki anladık
En güzel sen gülersin
Peki peki anladık
En güzel sen söversin

En güzel yemeği sen yaptın
En güzel kızı sen kaptın
En güzel tumbayı sen çaldın
En güzel şarkıyı sen yazdın

Peki peki anladık
Sen neymişsin be abi!

23 Haziran 2012 Cumartesi

Alıntı-11-

Bu kez alıntıyı kitaplarımdan ya da filmlerimden yapmayacağım. Pek çok sevdiğim bir blogger dostun her kelimesinin altına imza atacağım bir yazısına götüreceğim sizi. Şuradan buyurun:

http://whereugonnasleeptonight.blogspot.com/2012/06/baslga-da-allah-belanz-versin-yazsaymsm.html

"E peki karşılaşmayı çok, pek çok istediğimiz o sevgiler ortaya çıkınca neden sanki her köşe başında bu insanlardan bulabiliyormuşuz gibi, her şeyin içine sıçmayı bu kadar çok seviyoruz? Sevgi kaybetmek konusunda neden bu kadar iyiyiz? Madem sevilmek istiyorduk neden sevgiyi uzaklaştırıyoruz?"

18 Haziran 2012 Pazartesi

Müzik iyidir

Julie Delpy ve Mélanie Laurent oyuncu olmak, Paris doğumlu Fransız insanı olmak, yönetmenliğe el atmış bulunmak, pek güzel olmak gibi birçok ortak noktaya sahip iki hatun kişi. Bunun dışında bir de şarkı söylüyorlar ve bence iyi ediyorlar.


Ben içinde neşeli bir Gogol Bordello şarkısı olan bir yazı yazacaktım aslında. Sonra fikir değiştirip "bizim oralardan" bir Balkan şarkısına karar vermiştim. Ne ara ne oldu da buraya geldim bilmiyorum.


Neyse. Müzik dinleyelim.


Bir süredir hiçbir şarkıyla hiçbir insanı özdeşleştirmiyorum. Eskiden kurduğum bağları da sildim hafızamdan. Müzik başlı başına muhteşem bir şey ama insanlar o kadar muhteşem değiller... İnsanlar yüzünden güzel müziklerden bir gün nefret etmek gereksiz...


6 Haziran 2012 Çarşamba

Gelmez


Hayatlarımızın kısa bir özeti gibi: "Beklersen gelmez". Bekliyorum, gelmiyor.

Belli bir kişiden bahsetmiyorum, hayır. Hayatımda olmasını beklediğim şeylerin gerçekleşmemesinden bahsediyorum. Beklediğim durumların bir türlü meydana gelmemesinden. Umduğum yerlerde umduğum kişi ya da kişilerle olamamaktan...

Bir şeyler bekliyorum ama olmuyor. Ağız birliği etmişçesine "güzel şeyler ummadığın anlarda gerçekleşir" diyor insanlar (ki ben de kendi hayatımdan buna dair çok baba 2 örnek verebilirim.) ama insanız ya hani, içimizdeki o umut ölmüyor ya, iyi şeyler olur diye inatla bekliyorum...

ve o da beklersen gelmiyor işte...