20 Ocak 2013 Pazar

Duruma dair


Eski ve çok sevgili dostum Red Kit sıradan bir pazar gününü aydınlatmak üzere yanımda bugün. Red Kit'ten bahsettiğin bir günün hemen ardından, senin bahsettiğini bile duymamış kardeş formatındaki bir dostun elinde bu kitapla gelmesi hayatın "Duyuyorum ben seni!" mesajı olabilir mi?

Yeni yaşının mumlarını ikinci kez üflerken birincisinde tuttuğun dileğin aynısının birden aklına gelişi normal elbette ama bahsi geçen dileğin senin aslında farkında bile olmadığın bir şeye dair olması tuhaf değil mi?

Üniversite zamanlarındaki uykusuzluk rekorumu geliştirmeye çok yaklaştığım bir haftayı geride bıraktım. Neyse ki geçemedim. Bahsettiğim rekor mutsuzluktan öleceğimi sandığım zamanlardan birine ait, o zamana dair anılar ya can sıkıcı ya da kitaplar ve fotokopiler arasında boğulmamaya çalıştığım anların görüntüleriyle dolu. Bu seferki biraz daha başka. Uykusuz kaldım çünkü hem bitirmem gereken işler vardı hem de beni mutlu edecek şeylere zaman ayırmalıydım.

Sonuç: Ödevler zamanında bitti, istediğim şeyleri yaptım ve şahane günlerle dolu güzel bir hafta geçirdim. Cuma günü de eksik kalmış uykumu tamamladım. Sanırım ben kazandım!

Önümüzdeki çarşamba gününden itibaren de tatil moduna geçebileceğimi umuyorum. Sonra gelsin yeni kitaplar, yeni filmler, yeni yerler, aynı güzel insanlar...

Neyse, kovboyuma döneyim artık.

Görüşürüz.

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?