11 Ocak 2013 Cuma

Kısacık-36



* Hayatın acı gerçekleri No.1
Gollum'dan sevgilerle... :)

* Yeni yıla üst üste izlenen çok sayıda Friends bölümüyle girdim. 31 Aralık akşamlarını sevmediğimden bir kez daha bahsetmeli miyim bilmiyorum. Bu sefer sevdiysem bunun 6 sebebi var: Chandler, Joey, Phoebe, Rachel, Monica ve Ross!

* Bugün son iki The Big Bang Theory bölümünü izledim ve toplamda 2 kez gülümsedim! Bak kahkaha falan yok dikkat ettiysen. Gülümsemek diyorum. Ardından bir bölüm Go On izledim, sadece bu bölümde ve sadece Mr. K yüzünden attığım kahkahalar TBBT'nin son sezonundakilerden fazla. İyi yolda değilsin TBBT. Hiç iyi yolda değilsin TBBT...

* Tatil dönüşü toparlayacağını umduğum Once Upon A Time iyice bozmuş. Öyleyse yollarımız artık ayrılsın...

* Bazı günler hiç kimseye tahammül edemiyorum ve bugün o günlerden biri.

* Hâlâ sözlük yazarı olmakla övünen insanlar var, çok acayip. Sözlük yazarı olmayan kaç kişi kaldık ki şurada?

* Ne zaman yapılacak çok işim olsa güzel filmler ve yeni kitaplar giriyor hayatıma. İşler kalıyor.

* Bazı insanlar 2010'un öncesinde bir yerde unutulmuş gibi geliyor bazen. Hâlâ forumlar revaçtayken ve sözlükler havalıyken yapılmış espriler var ve güldük bitti. Dönmeyelim. Dönüyorsanız da tek başınıza dönünüz, hepimizin gülmesini beklemeyiniz. Biz güldük, bitti.

* Mesela yine böyle "komedyen esprileri"ni her konuşmanın içine sıkıştıran insanlar var o zamanki gibi. "Hani x diyordu ya, huhahaha, hani şeyde diyordu..." diye başlayıp gülmekten anlatamıyorlar sonrasını. Hah işte, bu bir tek beni mi bunaltıyor? Herkesin aynı şeye güldüğü bir dünya mümkün mü? Değil. E sen gülüyorsun diye ben de mi gülmeliyim?

* Kızacağım son grup: "X'i izle bak süper, çok komik, çok heyecanlı vs"ci arkadaşlar. 2 gruba ayıralım bunu yapanları. Birinci gruba sevdiğimiz şeyleri bilip ona göre öneren güzel insanları koyalım, canımız onlar bizim. 2. grup "ben o tür şeyleri sevmiyorum" dememize rağmen ısrar edenler olacak elbette ki ve onlardan nasıl kurtulabileceğimizi bilmiyorum. Üstelik önerdikleri şeyler de hep mi kötü olur be arkadaşım?! Bir tane iyi olsun içlerinde. Yok...

* Geçmişteki halimizle iletişime geçebilmemizin yolu olsa da bazı durumlarda iyi hissetmesini sağlayabilsek keşke... Desem ki: "20'li yaşlara henüz başlamış sevgili Selin, 2013'ten bildiriyorum şu an. Hani kar yağmayacak yazıp durduğun günler var ya, hani tanıdığın insanların artık iyice seninle özdeşleştirdikleri o yer ve durum var ya... Takılmayın ona. Takılma. Beyoğlu'na kar yağdı. Bilgin olsun."

* Bazen hâlâ açık tuttuğum facebook hesabımdan ötürü kendime kızdığım doğrudur.

* "Aslında şahsi ömrüm, bizzat kaderim, kendi hayat hikayem çok sağlam. Lâkin ben, hayattaki rolümü layıkıyla oynayamıyorum. Ömrümün acemisi, hayatımın sakarıyım... Mesela hayattaki beni Robert de Niro oynasa, Sezai Aydın seslendirse, Emir Kusturica yönetse ve fon müziğini de Goran Bregovic yapsa ömrüm 30 Oscar almaz mı... Alır. Hem de katıldığı her dalda alır. Ben kendimi yaşamaktan yoruldum. Keşke kendilerimizi birbirimizle, arada bir değiş-tokuş yaparak yaşayabilsek..." demiş Met Üst.

* Güzel şeyler oluyor. 

* Bu yılın okuma hedefi 75 kitap. Hadi bakalım!

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?