29 Ağustos 2014 Cuma

İyi ki doğmuş Serkan!

Yaşlanmışız dostum. :)

Biz resmen tanışalı 8 yıl olmuş. Aslında tam olarak 8 yıl 2 ay galiba di mi? Haziran ayında bir Kadıköy akşamı hani...

Tanışmamızla yakın arkadaşlar haline gelmemiz arasında geçen zamanı çok net hatırladığımı söyleyemem ama sonrası epey net. Msn başında sabahlıyoruz, konserlere gidiyoruz, Ada'da bisiklet sürüyoruz, gece vakti cadde kenarında şiir okuyoruz, sabah kahvaltıda poğaça yiyoruz (Sene 2014, ben hâlâ o poğaça mevzuuna gülüyorum.), kırmızı koltukları olan güzel yerler keşfediyoruz, şahane müzikler buluyoruz, Taksim-Kadıköy ve tabii ki Göztepe'nin her metrekaresine güzel anılar saklıyoruz, nefret ediyoruz, sinirleniyoruz, umutsuzluğa kapılıyoruz, vazgeçiyoruz, yürüyoruz, kayboluyoruz, gülüyoruz... Gülümseyerek hatırlanan onlarca güzel an bırakıyoruz geride.

Biliyorsun, geçmişi özleyen insanlardan değilim. Geçmişten çoğunlukla nefret eden insanlardanım. Zamanı geriye alabilme şansım olsaydı pek çok şeyi hiç yaşamamayı tercih ederdim ama bir grup güzel dostla yaşadığımız o güzel zamanları -aynı koşullarla- yeniden yaşama şansımız olsaydı galiba hiç itiraz etmezdim.

Yakın zamana kadar büyüyorduk, bir süredir yaşlandığımızı hissediyorum. (Yine de 27 çok havalı bir sayı, üzülme.) İnsanlar geliyor, insanlar gidiyor, hayat değişiyor durmadan. Yeri her daim sabit birkaç kişi var yalnızca. Hayat değiştikçe değerini daha iyi anladığım birkaç kişi... Onlardan bir tanesi olduğunu söylememe gerek var mı ki? :)

Yıllar sonra yine bir 29 Ağustos günü, çok çok yaşlandığımızda, o dönem kullanılacak iletişim aracıyla sana yine benzer şeyler yazacağımı biliyorum. Değişmeyeceğini, değişmeyeceğimi biliyorum. Sürekli bir arada olduğumuz zamanlar geride kalsa da olman gerektiğini hissettiğin her an yanımda olacağını biliyorum ve aynı şekilde yanında olacağımı biliyorsun. 

Sadece mutsuzluğumu değil mutluluğumu da paylaşabildiğim ve mutluyum diye benden nefret etmeyen, tam aksine benimle beraber sevinebilen şahane dostum! :)

İyi ki varsın.
İyi ki hep var oldun.

Kutlu olsun.
Mutlu olsun.
Soğuk bir kış akşamı Taksim'de sıcak çikolatalı da olsun.

Nice yıllara.
Çok seviliyorsun!

:)

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?