5 Ekim 2015 Pazartesi

Yeni Okuma Etkinliğimiz

Selam!

Daha sık geleceğimi söylemiştim. :)

Ekim ayının başlamasıyla birlikte biz (Gamze, Melda, Sevil ve ben) yeni bir etkinliğe başlıyoruz. "Okuma etkinliği" diyerek başladım ama bu aslında bir kitap+film kulübü olacak.

Son zamanlarda ara vermişsek de aslında uzun zamandır bir film kulübümüz vardı. İzlenecek filmi seçerken, filmi uzun uzun tartışırken, birbirimizle filme dair ilginç detayları paylaşırken ve dikkatimizden kaçan şeyleri o tartışmalar esnasında keşfederken çok eğleniyorduk.

Bu ay hem film kulübümüzü yeniden başlattık, hem de yanına bir kitap kulübü etkinliği ekledik. Heyecanlıyız. :)

Burada ne olacak peki?

Şimdilik her ay bir film, bir de kitap seçeceğiz. İlerleyen zamanlarda sayıyı arttırmamız da mümkün. Her ayın kitabıyla ilgili değerlendirme yazılarımızı da bloglarımızda bulabileceksiniz. Sadece blogla sınırlamıyoruz elbette. Bu etkinlik süresince instagram ve facebook'ta da aktif olmayı planlıyoruz. Bu 3 platformdan herhangi birini kullanan, yani bir şekilde iletişim kurabileceğimiz herkese kapımız açık. Ne kadar kalabalık olursak o kadar eğleniriz. :)

Kısaca anlatmak istersek yapacağımız şey şu: Kitap ve film seçiyoruz, kitabı okuyup filmi izliyoruz ve sonra onlar hakkında uzuuuun uzun sohbet ediyoruz. :) 

İlk kitabımız:Ursula K. Le Guin - Rüyanın Öte Yakası - Metis

İlk filmimiz:


Katılmak isterseniz bu yazıya yorum bırakabilirsiniz.

0 kişi de demiş ki:

Yorum Gönder

Var mı ekleyeceğin bir şey?